British Airways łączy się z Iberią


Brytyjsko-hiszpański potentat będzie konkurował z Lufthansą i Air France-KLM o miano największej linii lotniczej w Europie. Będzie woził ponad 60 mln pasażerów rocznie do 205 lotnisk na całym świecie

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) przewiduje, że popyt na gaz w Europie może spaść w tym roku nawet o 8-9 proc., a niepełne wykorzystanie gazociągów oraz światowych mocy skraplania gazu LNG może wynieść prawie 200 mld m sześc. gazu w 2015 roku. "Ważne jest więc, by kraje negocjujące długoterminowe kontrakty na dostawy gazu były twarde w rozmowach" - powiedział PAP główny ekonomista MAE dr Fatih Birol. Wielka Brytania słono płaci za wojnę w Iraku. Jak poinformował dziennik "The Independent", brytyjski rząd wypłacił 8,3 milionów funtów obywatelom Iraku, którzy ucierpieli przez działania brytyjskiej armii podczas wojny w tym kraju. Czy WIG20 powinien być zastąpiony przez WIG30? A może raczej przydałby się... WIG10? Magia indeksów od lat unosi się nad giełdowym parkietemW Barcelonie rozpoczął się w poniedziałek 4-dniowy kongres bezpieczeństwa informatycznego The Black Hat. Zostaną na nim zaprezentowane zarówno rodzaje włamań do oprogramowania i baz danych firm, jak i sposoby zaradzania cyberprzestępczości tego rodzaju - poinformował największy branżowy portal i tygodnik informatyczny Computerworld. Przez dwa lata kredyt z budżetową dopłatą wyłącznie na kupno nowego mieszkania lub budowę domu proponuje Ministerstwo Infrastruktury W Korei Północnej doszło do publicznego palenia banknotów w proteście przeciwko ogłoszonej w poniedziałek przez rząd reformie walutowej - poinformował w czwartek poświęcony tematyce północnokoreańskiej południowokoreański internetowy serwis informacyjny Daily NK.

Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Materiały przesłane przez CBA, dotyczące Ministerstwa Finansów nie są wystarczające do wszczęcia śledztwa, dlatego warszawska prokuratura apelacyjna zdecydowała, że zostanie w tej sprawie przeprowadzone postępowanie sprawdzające - poinformował PAP w środę jej rzecznik Zbigniew Jaskólski. Francuski koncern GDF Suez będzie mógł o 10 lat przedłużyć eksploatację starych elektrowni atomowych w Belgii, w zamian za ponad 200 mln euro rocznie specjalnego podatku.

Wdrożenie unijnych norm bezpieczeństwa przemysłowych reaktorów jądrowych i zapewnienie niezależności dozoru jądrowego to - jak powiedział PAP prezes Państwowej Agencji Atomistyki Michael Waligórski - główne zmiany, jakie trzeba wprowadzić do Prawa atomowego. Krajowy Fundusz Kapitałowy szuka chętnych inwestorów, którzy razem z nim wyłożą 1,5 mld zł na utworzenie funduszy wysokiego ryzyka - venture capital - wspomagających rozwój małych i średnich firm Zdenek Pasak, Członek Zarządu i Dyrektor Działu Kadr w CEZ, pod koniec września ze względów osobistych odchodzi ze stanowiska. Rada Nadzorcza czeskiego koncernu już wybrała jego następcę.Ubezpieczeniowy gigant zarobił w pierwszym półroczu tego roku 2,3 mld zł. - Mimo kryzysu nasz wynik finansowy jest genialny - mówi prezes PZU Andrzej Klesyk Jak zwykle winni są masoni, żydzi i cykliści oraz, co ostatnio najbardziej popularne (chyba brakuje, tych poprzednich) dziennikarze. Dlatego nie dziwi oświadczenie zarządu PKP ... Od poniedziałku opisujemy zmorę biurokracji, która zżera nasz czas i pieniądze. Poniżej listy od naszych czytelników.

Enea chce budować elektrownię jądrową


Enea zamierza starać się o prawo budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce – donosi „Puls Biznesu”.

W przyszłości Enea może wypacać niższe dywidendy


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w wyniku dużych planów inwestycyjnych, Enea może ograniczeniem środki przeznaczane na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

Putin rozmawia w Wenezueli o wydobyciu ropy naftowej


Premier Rosji Władimir Putin przybył w piątek do stolicy Wenezueli Caracas m.in. na rozmowy o udziale Rosji w wielkiej inwestycji dotyczącej eksploatacji ropy naftowej w dorzeczu Orinoko. Wartość inwestycji wyniesie 30 miliardów dolarów.

Potrci pieszych na pasach i uciek


Z notatnika aspiranta Policjanci z Dbrowy Górniczej zatrzymali mczyzn, który najprawdopodobniej wjecha w grup pieszych na przejciu w Sosnowcu. Sprawca tego zdarzenia nie udzieli pomocy poszkodowanym i ...

Katowicki UKS wykrył fikcyjne faktury na kilkaset milionów zł


- Kilkaset milionów złotych to łączna wartość brutto wprowadzonych w ubiegłym roku do obrotu fikcyjnych faktur, wykrytych przez Urząd Kontroli Skarbowej w Katowicach. Z fikcyjnymi fakturami, za pomocą których przedsiębiorcy próbują uniknąć podatków lub wyłudzić ich zwrot, kontrolerzy spotykają się coraz częściej.

nasze gabinet organizuje trawka szkoły także wycieczki na sprawa dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne oraz gram szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozgałęziony dobór miejsc na porządek zielonych szkół oraz wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki budujący jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze pokój przyjęć zorganizuje udane wycieczki szkolne oraz chwast szkoły na każdą kieszeń i do wnętrza środku dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego nasze pokój przyjęć organizuje gram szkoły oraz wycieczki na sprawa dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze biuro wycieczki

tanie wycieczki szkolne

szkolne także zioło szkoły to gwarancja udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Aż do wnętrza ofercie posiadamy rozłożysty wybór miejsc na rozstawienie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Do wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki szkolny jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne również zielone szkoły na każdą fundusz i do wnętrza środku dowolnym regionie Miejscowy. Zapraszamy aż aż do skorzystania z oferty naszego biura turystycznego